Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deníček leoňátek Vrh C

♥♥♥   ODCHOD DO NOVÝCH DOMOVŮ  ♥♥

pb080001-001.jpg

Jako první, dne  8.11. odjel do svého nového domova  CYR ATREY

Náš věčně nenapapaný pejsek s váhou 11 kg !! 

Miloval plyšové hračky a strašně rád se stále kojil u maminky, i když sourozenci už spali :-) 

Bude bydlet nedaleko, tak se určitě nevidíme naposledy

 

 

 

pb090005.jpg

Dne 9.11. odjela naše princezna CAROLINA CAROL 

Milá, hodná  a zvídavá holčička. 

Doma jí čeká psí kámoška Sára, tak odloučení od sourozenců, tetiček  a špiclíčků nebude tak náročné

Měj se dobře v nové rodince  "Annie" 

 

 

 

 

5. 11. 2017  ♥♥♥   7. týden  ♥♥

Štěňátka rostou a sílí a stále více času stráví hrami. Pokud to počasí dovolí, obývají celý den venku na zahradě a domů chodí jen na noc . Obvykle se budí o půlnoci na venčení a potom ráno mezi 4-5 hodinou.  Loužiček je doma čím dál méně, jsou šikovní. Barunka stále kojí  nejen leonky, ale i špiclíčky.  Je to naše šikovná a hodná mamina.

Proběhla kontrola vrhu. Všechna štěňátka mají nadstandardní váhy od 8.3 - 10.8 kg , nůžkový skus a tmavé oči a výbornou srst a jsou tak připravena na odchod do nových domovů.  Moc se líbila.  Tento týden tak byla naposledy pohromadě a od 6.11. se již začnou rozbíhat do nových domovů. 

 

pb030134.jpg

pb030141.jpg

 

pb030113.jpg

 

 

29. 10. 2017  ♥♥♥   6. týden  ♥♥

Tento týden byl pro nás všechny velmi náročný. Počasí nám vůbec nepřálo a stále jen prší a prší . V den, kdy bylo štěňátkům 6.týdnů, se dokonce přehnala přes naše území vichřice a popadané stromy zpřetrhaly na mnoha místech republiky elektrické vedení a my byli dokonce 2 dny bez proudu.  Dovedete si představit, jak těžké bylo pro nás udržet mimina v čistotě, nosit vodu v kýblích ze studánky, ohřívat jí na kamnech a všude po svíčkách a s baterkou. Věci z lednice jsme měli ve sklepě a trnuli, zda vydrží naše plné dva mrazáky s masem. Nešel ani internet a nebyl ani signál na mobilu, takže jsme byli odříznutí od dění ve světě. Ale zvládli jsme to. Navíc jsme museli být se štěňátky jen doma a nějak je zabavit. Milují ale plyšové hračky a uzlíky a  byla  velmi statečná , když jsme za větru a deště  i v noci chodili každé dvě hodiny venčit. Takže doma bylo jen pár loužiček. 

Štěňátka už jsou pěkní cvalíci. Hlavně pejskové nyní hodně předběhli fenečky. Váhy se pohybují od 6-8 kilo. Potřetí jsme odčervili, tentokrát tabletami Denihel Plus  a  dne 30.10. 2017  proběhlo  očkování a čipování a byly jim vydány EU pasy.  Při píchání injekcí ani nehlesli, byli hrozně hodní.  Paní doktorka je prohlédla. Všichni mají nůžkový skus a pejskům již pomalu sestupují varlátka. Nemají je ještě v šourku, ale jsou hmatná. Bohužel se u některých štěňat vyskytla pupeční kýla. U leonů se to bohužel občas stává. Po jednoduchém chirurgickém zákroku budou zcela v pořádku. Na chovnost to nebude mít žádný vliv.   

Strašně to s nimi uteklo a za týden se pomalu začnou rozjíždět do svých domovů.

 

pb020015.jpgpb020016.jpg

 

 

pb030070.jpg

 

pb020059.jpgpb020048.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

22.10. 2017  ♥♥♥   5. týden  ♥♥

Začali nás navštěvovat budoucí páníčci  podívat se na své vytoužené štěňátko. Počasí nám naštěstí tentokrát docela přálo a  štěňátka se tak mohla pěkně předvést.  Pokud je hezky, bývají celý den venku i se špiclíčky, přetahují se o hračky a řádí.  Pěkně  baští a výborně nám přibývají na váze, váhy se pohybují v rozmezí od 5 do 6 kilo. Namáčím jim granulky a přimíchávám do nich mleté maso (kuřecí, kachní, krůtí nebo hovězí) . Celá miska v nich zmizí v mžiku wink  Barunka  stále kojí několikrát za den, ale už jen ve stoje. Potom si s nimi hraje nebo u nich usne.  Je to velmi hodná a starostlivá maminka. 

 

pa260034.jpg

pa260036.jpg

pa260041.jpg

 

 

 

15.10. 2017  ♥♥♥   4. týden  ♥♥

Nastalo další odčervení a dávku jsme museli již zdvojnásobit, protože naše leoňata se už přehoupla přes 4 kila.  Tentokrát jsme odčervili pastou Bahminth. Venku jsme oplotili část zahrady a bereme ven leonky i se špiclíčky již stále pohromadě. Štěňátka se společně nabaští i vyhrají.  Už  přiběhnou na zavolání, snažím se na ně volat jejich jmény. Začínají se zajímat i o hračky a dění kolem sebe, dovádějí a vystrčili drápky i zoubky :-) Převážnou část dne ale zatím ještě prospinkají. Přeci jenom jsou ještě "malincí" a brzy se unaví.  Bára stále několikrát za den kojí, ale tuhá strava u leoňat začíná převažovat.

pa170004.jpg

pa170015.jpg

pa130266.jpg

 

 

 

8.10. 2017  ♥♥♥   3. týden  ♥♥

V tomto týdnu nastalo mnoho změn. Leoňata se již projevují štěkáním, knikáním, mručením a vrčením . Mají už zoubky, tak začala několikrát denně pěkně baštit namočené granulky v mléce, masíčko a rýži. Milují i piškotky s pribináčky. Maminka Bára ale stále pravidelně kojí.  Nožičky už více poslouchají, tak konečně chodíme i ven. Po měsíci deště vysvitlo sluníčko a počasí nám začalo přát.  Spojili jsme oba vrhy špiclíčky i leonky a k mému údivu si dobře rozumí i obě maminy.

 

pa110090.jpg

pa110095.jpg

pa110098.jpg

 

 

1.10. 2017  ♥♥♥   2. týden  ♥♥

Leoňátka už čtyřikrát znásobila svoji porodní váhu. Pěkně přibývají, fialový pejsek jako první  pokořil 2 kila. Všechna už vidí, sedí a začínají se stavět na nožky.  Zatím nechtějí žádný příkrm, protože je Barunka pilně kojí . Pribináčkem ale nepohrdnou. Celou noc spinkají. Obvykle se nakojí o půlnoci a spinkají až do pěti rána. Přes den se ale intervaly pohybují stále mezi 2-3 hodinami. Po kojení si chvilku švitoří a poté spinkají. Jsou zatím moc hodní. Poprvé jsem odčervila pastou Caniverm a ostříhala drápky na předních tlapičkách, aby mamku neporanili.

Příští týden už začneme chodit ven.

 

pa040005.jpg

pa040010.jpg

pa040016.jpg

 

28.9.2017  

Naše mimina mají deset dnů a mají se čile k světu.  Pomalu nám začínají otevírat očka.

Jako první na nás mrkla jedním očkem červená fenka, takže brzy tady bude veselo laugh   Maminka má mléka opravdu hodně, štěňátka mají bříška jak balónky a rostou před očima,  váží mezi 1300-1600g.  Barunka už netráví všechen čas se štěňátky, ale po kojení odchází ven se proběhnout. Štěňátka mezi tím krásně spinkají. Pauzy mezi kojení se prodloužily na 2-3 hodiny. Máme ze všech velkou radost 

 

p9250161.jpg

 

 

24.9.2017  ♥♥♥  Máme 1. týden  ♥♥

Leoňátka krásně prospívají, mají již přes 1 kilo a všechna zdvojnásobila svojí porodní váhu.  Barunka je výtečná máma, stále mimina kojí a čistí potom většinu času tráví u štěňátek a obvykle s nimi usne v porodním boxu. Bohužel Berča stále po porodu nežere, což se stává, takže 5x denně má misku štěněcího  mléka a piškoty. Granulky vůbec nechce, nechutná jí ani vařené maso, tak dostává  syrové. Toho naštěstí sežere dostatek.  Snad se to časem zlepší. 

 

p9240108.jpg

 

 

20.9.2017 Štěňátkům jsou tři dny a krásně přibývají. Stále jen spinkají a papkají.

Dvě štěňátka měla na jedné zadní nožce paspárek, tak jsme ho nechali odstranit. Barunka se od štěňátek nehne a stále jen kojí a miminka opečovává. Musíme jí vyloženě nutit, aby se šla ven chvilku vyvenčit a odpočinula si. Zatím leoňata nemají termoregulaci, tak je dáváme na elektrickou vyhřívanou dečku. Jsou hrozně hodná, mléka od maminky mají dostatek. Bohužel je Berča po porodu "nežravec", prostě granule a vařené maso do ní vůbec nedostaneme. Tak se snažíme jí zasytit alespoň štěněcím mlékem, do kterého přidávám vejce, vitamíny a vápník. Naštěstí nepohrdne ani syrovými játry, piškoty a masovým vývarem.  

 

p9200003.jpg

 

 

17.9.2017  V nočních hodinách, ze dne 16.9.2017 na 17.9.2017, se Barunce narodilo 7 leonků . Bohužel poslední pejsek cestu na svět nepřežil. Takže máme 2 krásné holky a 4 klučíky. Porod proběhl velmi rychle a bez potíží během 5.5 hodiny. Barunka všechna štěňátka hned očistila a překousala pupečníky. Jako prvorodička si počínala bravurně. Váhy se pohybovaly v rozmezí od 440 do 505 g. Čekali jsme trošku vyšší, ale Barunka porodila o dva dny dříve než jsme čekali... K porodu jí totiž vyprovokovala špiclinka  Debí, která porodila den před tím. Celý život jsou nerozlučné kamarádky a jakmile Debí rodila, Barunka se začala připravovat na porod také a celý den nám na zahradě kopala metro :-D  

A já se dvě noci nevyspala.  Štěňátka jsou ale naštěstí všechna zdravá a čilá a hned začala pít. 

Takže po dlouhých šesti letech máme u nás v chovatelské stanici opět malá leoňata a já jsem za to neskutečně šťastná  yes  

 

p9170071.jpg